فناوری های نوین مالی

در گذشته فناوری های نوین مالی یا FinTech، محدود به نرم‌افزارهای Back-End موسسات مالی و بانک‌ها می‌شد، اما امروزه به معنای کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی است. فین‌تک، صنعتی در فضای اقتصادی است و به کمپانی‌هایی اشاره دارد که با کاربرد تکنولوژی تلاش می‌کنند خدمات مالی را کارآمدتر کنند و اعتماد، شفافیت و تکنولوژی را ارائه‏‏ دهند.

با گسترده شدن فضای کسب و کار و نیاز این حوزه به بستر امن پرداخت، علاوه بر بانک ها و موسسات مالی و اعتبار مجاز و شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) نهاد جدیدی برای تسهیل پرداخت های الکترونیک امن به نام پرداخت یار از سوی بانک مرکزی تعریف شده است که با انعقاد قرار داد با شرکتهای ارائه دهنده خدمات پرداخت امکان استفاده از ابزارهای پذیرش و اتصال به شبکه الکترونیکی پرداخت (شاپرک) به صورت غیر مستقیم برای این نهاد میسر می شود. شرکت رایان اندیش رشد به عنوان شرکت خلاق از سمت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی و زیست بوم شرکت های خلاق؛ ضمن فعالیت در حوزه فناوری های نوین مالی و تولید محصولات صنعت پرداخت، در آذرماه 1399 موفق به اخذ مجوز پرداخت یار از سوی بانک مرکزی و عقد تفاهمنامه با شبکه الکترونیکی پرداخت (شاپرک) شده است.

 

 خدمات مالی اکوپال 

www.Ecopal.ir

بازار مجازی به بازاری گفته می شود که بصورت غیر وابستگی فیزیکی و با دارا بودن تمام خصوصیات یک بازار واقعی بصورت موفق فعالیت نماید. بازارهای مجازی با الهام از بازارهای حقیقی و با ویژگیهای برتر و ساختار رقابتی و ضدانحصار و تنوع فراوان ، گستره بسیار عظیمی از همه بازارهای مطرح تاریخ بشری را از قبیل کالا ، خدمات ، حراج ، مالی ، علم و دانش و . . . . بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات در سراسر گیتی در دسترس عموم قرارداده و بدون اتلاف وقت و انرژی و در مدت زمان کوتاه از هر نقطه جهان می توان از آن بازدید و مبادرت به خرید و فروش نمود . مؤلفه های بازار مجازی عبارتند از مشتریان الکترونیکی ، فروشندگان الکترونیکی ، کالا و خدمات فیزیکی یا دیجیتالی ، زیرساخت ها ، Front end ( پورتال فروشنده ، کاتالوگ های الکترونیکی، سبد خرید، موتورجستجو ، موتورحراجی ، نحوه پرداختها) ، Back end ( فعالیت های مربوط به سفارش گیری ، مدیریت موجودی ، خرید از تولیدکنندگان، محاسبات و امومالی، پردازش پرداختها، بسته بندی و ارسال )، واسطه ها و سایر شرکای تجاری، خدمات پشتیبانی .

Facebook Twitter Linkedin Instagram YouTube WhatsApp