داده کاوی

زمانی که حجم انبوهی از داده ها را در اختیار داریم و می خواهیم اطلاعات مفیدی از این داده ها را استخراج کنیم . اولین قدم برای این مهم مشاهده و توصیف داده هایی است که در دست داریم . اینکه این داده ها چگونه توزیع شده اند ، در کجا متمرکز شده اند ، چقدر پراکنده هستند ، نقاط دورافتاده کجا هستند و . . . .
مشاهده ، ترسیم و خلاصه سازی و تحلیل داده ها به ما کمک میکند تا ببینیم در پشت این اعداد و ارقام چه رازها و اسراری نهفته است و انها چگونه به ما کمک می کنند .
تا مشکلات را شناسائی کنیم ، از ریسکها و خطرات آگاه شویم ، علمی را پیشرفت دهیم ، به کسب و کار و سازمان خود در پیشرفت کمک کنیم و در جهت بهبود زندگی و محیط زیست خود قدم های مثبت برداریم .ودر نهایت آگاهانه تصمیم بگیریم .

ستاک-19 اولین محصول شرکت رایان اندیش رشد در این حوزه است که ضمن یادگیری ماشین و الگوریتم‌های هوش مصنوعی پس از بارگذاری تصویر سی‌تی‌اسکن مراجعه‌کننده توسط پزشک، به‌صورت پایدار به پردازش تصاویر می‌پردازد. در این سامانه تاکنون بیش از هزار نمونه تصاویر رادیوگرافی (نمونه سی‌تی‌اسکن و اشعه ایکس قفسه سینه) تمام بیماران دارای علائم NCIP از تمام منابع ممکن کشورهای جهان جمع‌آوری‌شده است و آرشیو آن به‌صورت بلادرنگ به‌روزرسانی می‌شود و با داده کاوی در صورت مشاهده علائم آلودگی ریه در تصویر بارگذاری شده، میزان و حجم نواحی آلوده را محاسبه و در کمتر از یک دقیقه نتایج را با دقت ۹۷٪ ارائه می‌کند.

 

Facebook Twitter Linkedin Instagram YouTube WhatsApp